7. 8. 2019

Jak se vydat na Pustevny a Radhošť ?

Často se nás ptáte, jak se dostanete na Pustevny a Radhošť, a proto jsme se rozhodli, že Vám s plánováním pomůžeme ještě před začátkem pobytu. Hora Radhošť se tyčí přímo nad hotelem a tak by byla škoda nenavštívit jeden ze symbolů Východní Moravy. 


1) Auto

Nejkomfortněji se dostanete na Pustevny automobilem. 4 Km procházkou dojdete až na Radhošť. Naučná stezka Radegast je součástí a je vhodná pro děti, pěší i cyklisty.

 

2) Autobus

Autobusová zastávka stojí pouhých 200m od hotelu. Autobus směr Pustevny odjíždí v průměru každé 2 hodiny a cesta do zastávky Prostřední Bečva,,Pustevny konečná trvá 40 minut. 

Pro cestu zpět do Rožnova můžete využít taktéž autobusouvou dopravu a nebo například koloběžky. Zde naleznete přesné časy odjezdů. 

3) Chůze

Pokud si chcete užít Beskydskou přírodu, tak doporučujeme se vydat od hotelu pěšky. Na vrcholek hory Radhošť dojdete za cca 2 hodiny, záleží na trase, kterou si vyberete.

Pokud Vám budou síly stačit, můžete absolvovat cestu dolů taktéž pěšky a nebo si zapůjčit pro cestu dolů koloběžky/ jet autobusem/ lavovkou do Trojanovic a následně autobusem do Rožnova, záleží jen na Vás. 

 3) Na kole 

Půjčte si kola v hotelové půjčovně, máme dokonce i elektrokola a vydejte se vzůru po stejné cestě jako pro pěší turisty.
Můžete také dojet do Trojanovic, kde nasednete na lanovku a vyhnete se tak hornaté okolní krajině, dolů je to už z kopce. 
Zpět v hotelu budete o hodně rychlejší, a tak si budete moci užít masáže, wellness nebo bazén. 

 

Máte tip na využití jiného dopravního prostředku nebo jinou trasu ? 

Napište nám na sales@horalhotel.cz

 

HH