23. 7. 2019

24 hodin v Rožnově/ Co musíte vidět ?

Přinášíme Vám tipy na místa, které byste rozhodně neměli vynechat při návštěvě Rožnova pod Radhoštěm. Nechte se očarovat čerstvým horským vzdech Beskyd, pozorujte okolní krajinu a na chvíli si odpočiňte ve Wellness & Spa hotelu Horal. 


Město Rožnov pod Radhoštěm se nachází na východě České republiky pod úpatím hory Radhošť. Pokud se chystáte vyrazit do Beskyd a hledáte, co navštívit, tak už nemusíte, neboť níže nalzenete to nejlepší, co Vám Rožnov a okolí nabídne. 

 

 

Den je potřeba nastartovat vydatnou snídani s dobrou kávou, tu si můžete vychutnat v naší hotelové restauraci. Poté již můžete zamířit k největšímu lákadlu města, čímž je Valašské muzeum v přírodě. Historie muzea sahá až do roku 1925 a dnes se nám snaží přiblížit, jak žili naši předkové na Valašsku. Nejsme žádní experti na historii, a proto Vás odkážeme na stránky muzea zde

 

 

Dalším bodem na seznamu je Jurkovičova rozhledna, již z názvu vyplývá, že se na ni z velké části podílel architekt Dušan Jurkovič. Rozhledna, která vznikla podle jeho návrhu z 20. století zde stojí až od roku 2012. Všechny potřebné informace naleznete zde

 

 

Nyní se přesunete o pár kilometrů dále a to na Pustevny, kde před nedávnem vyrostla stezka Valaška, delší procházkou z Pusteven dojdete až ke známé soše Radegast a ke kapli svatého Cyrila a Metoděje. Na Pustevnách leží známé stavby Libušín a Maměnka od výše zmíněného architekta Dušana Jurkoviče. V roce 2014 bohužel jednu ze staveb zasáhl požár a značná část budovy byla poničena, ale díky šikovným českým ručičkám se již opravy blíží k samotnému konci. Pokud jsme Vás nepřesvědčili k návštěvě tohoto krásného místa, tak mrkněte na instagram nebo web Pusteven

 

 

Po náročné túře Vám určitě vyhládne, a proto zavítáte do některé z místních kolib, abyste okusili pravou chuť valašských knedlíků s borůvkami, tentokrát bez výčitků, protože už máte pár kiláků v nohách. 

 

 

Zregenerovat tělo se vrátíte zpět do hotelu a vydáte se jen v plavkách a županu do hotelového bazénu, až Vás přestane bavit teplá voda, masážní trysky a protiproud, přesunete se na venkovní terasu a obsadíte nejlepší místa na opalování, tady začíná dovolená jako u moře, třešničkou na dortu je exotická masáž od našich skvělých masérek. 

Večer už pomalu klepe na dveře, a proto se ještě před večeří vydáte doplnit tekutiny do Rožnovského pivovaru, pro mlsné jazýčky mají také pralinkárnu. 

Vrátíte se zpět na hotel, abyste si vychutnali večeři na terase při západu slunce. Vybrat si můžete z pestré nabídky pokrmů, které připravují naši kuchaři z čerstvých surovin se špetkou lásky. 

Celý den zakončíte v hotelovém wellness centru, které nabízí mimo jiné také bio sennou saunu, peelingovou saunu, bylinnou a solnou páru, whirpool, ochlazovací bazén a odpočívárnu. 

Doufáme, že Vám bude průvodce alespoň trochu nápomocný a pokud máte další tipy, budeme rádi, když nám je zašlete na e-mail: sales@horalhotel.cz

 

HH s ♡